Latające zabawki zdalnie sterowane – kilka ważnych informacji

Czy zdalnie sterowana zabawka zabawka latająca, to dobra zabawka dla dziecka?

Zabawki zdalnie sterowane są chętnie wybierane na prezent dla dziecka. Nie ma co się dziwić, zabawki tego typu dają dziecko znacznie więcej zabawy i frajdy, kiedy może posterować autkiem, czy właśnie latającym helikopterem. Zabawki latające, zdalnie sterowane to jak najbardziej dobry prezent dla dziecka, ale mowa tutaj raczej o malutkich, zdalnie sterowanych helikopterach. Bardziej zaawansowane drony to już jest zabawka dla starszych osób, wymagająca więcej wprawy. Oczywiście jeszcze oprócz helikopterów, można rozważyć zakup małego samolotu, które też są robione z myślą o dzieciach. Niezależnie na co się zdecydujemy warto jednak zapoznać się z garścią niezbędnych informacji. 

Samoloty RC – na jakie dzielimy?

Zdalnie latające samoloty dla dzieci dzielimy na szybowce, elektroszybowce oraz samoloty z pełnym zasilaniem. Szybowce utrzymują się w powietrzu dzięki sile nośnej, chyba że zakupimy elektroszybowaca, który posiada wspomagający silnik. Samoloty z silniczkiem, są albo na silnik elektryczny lub spalinowy. Wybór odpowiedniego modelu to już kwestia naszych własnych preferencji. Samoloty z silnikiem elektrycznym zazwyczaj są w stanie polatać jakieś 15-20 minut na pełnej baterii. Samoloty spalinowe mogą wytrzymać dłużej ale jest to zależne od wielkości danego modelu. Jednak dla dziecka polecamy samoloty z silniczkiem elektrycznym, gdyż taki rodzaj zabawki nie wymaga specjalistycznej wiedzy jak to jest z modelami spalinowymi. 

Jak wygląda sytuacja z Helikopterami dla dzieci?

Helikoptery zdalnie sterowane bardzo przypominają drona, tylko tutaj mamy mniej śmigieł. Taka zabawka ma swoje ogromne plusy, gdyż pozwala na latanie po domu, czy własnym pokoju i jest znacznie łatwiejsza w obsłudze. Helikoptery na silnik elektryczny są wstanie wytrzymać od 5 do 20 minut lotu, w zależności od modelu. Ten model zabawki zdecydowanie jest warty polecania na start. Warto jednak zwrócić przy zakupie zwrócić uwagę na zasięg nadajnika i na czas pracy na jednej baterii. 

Tagged , , , ,